Cupa „SocialXChange&Chess”

Clubul nostru organizează un nou concurs de șah, unde sperăm că își vor înfrunta cunoștințele pasionați ai șahului din București și împrejurimi.
Concursul de șah în sistem open de 6 runde va avea loc în data de 23- 24 mai 2015, la Centrul de servicii sociale de recuperare (fostul Complex Sportiv Mazicon) din București, str.Bascov nr.14-18, sector5 (zona Prelungirea Ghencea).La această competiție vor putea participa juniorii de 8, 10, 14 ani, care vor trebui să prezinte carnetele de legitimare vizate pe anul 2015.
Concursul se va desfăşura după regulamentul F.I.D.E., va fi înregistrat la F.R.Şah pentru omologarea normelor sportive obţinute şi pentru calculul CIV. Rezultatele vor fi transmise pe www.chess-results.com. Ritmul de joc va fi de 61 min. pentru fiecare jucător.
Programul de joc va fi următorul:
Sâmbătă: 09.30 – Rundele: I, II şi III;
Duminică: 09.30 – Rundele: IV, V şi VI;

Ceremonia de premiere va avea loc după ultima rundă.

Premiile constau în:

      Diplome de participare pentru toţi concurenţii;
      Cupe, medalii şi diplome;
      Premii în cărţi;
      Premiu pentru cel mai mic participant;
      Set de șah (piese și tablă) pentru locul I la fiecare categorie de vârstă.

 Premiile se acordă separat la fiecare categorie: 8,10,14 ani, la băieti şi fete.

  Taxa de participare este de 60 lei. Jucătorii care se vor înscrie până la data de 21.05.2015 vor plăti taxa de participare de 50 lei.
  Materialele pentru competiţie vor fi asigurate de organizatori.

Vă așteptăm în fața eșichierului! Sperăm ca această competiție să încununeze munca micilor șahiști depusă pe toată perioada anului școlar, să scoată la iveală dragostea pentru șah a copiilor și bucuria întâlnirii pe tabla cu 64 de pătrate. Succes! 

Prospectul turneului îl găsiți aici

 

Antrenori

mihail-marinth

 

MIHAIL MARIN

 

Mai mult

luiza-marinth

 

LUIZA MARIN

 

Mai mult

 

otilia-baciuth 

 

OTILIA BACIU

 

Mai mult

 

stefan-baciuth

 

STEFAN BACIU

 

Mai mult

 

vlad-jianuth

 

VLAD JIANU

 

Mai mult

 

Copyright © 2014 - 2016 Sah Club Mihail Marin. Toate drepturile rezervate.