Succese MM la evenimentul “Centenar”

Am spus prezent la evenimentul “Centenar” organizat de Federaţia Română de Şah!
Federaţia Română de şah a organizat un eveniment de anvergură pentru omagierea Centenarului Marii Uniri: Concursul de blitz pentru copii “Centenar”, care a dorit să adune în faţa tablelor de şah un număr record de 1918 copii.

Concursul desfaşurat pe platoul Academiei de Înalte Studii Militare a adus la start un număr impresionant de sportivi din Bucureşti, Ploieşti, Argeş, Brăila, Iaşi.

Clubul nostru a profitat de invitaţia FR Şah şi a participat cu şahişti de diverse vârste, dornici de confruntare.

A fost o zi cu confruntări colegiale, cu momente tensionate în partide decisive, cu bucurii, lacrimi şi, nu în ultimul rând, cu satisfacţii, fie că am facut partide frumoase, fie că am intrat în posesia unor cupe frumoase!

Ne-am bucurat de joc, dar şi de medaliile şi cupele obţinute!

Sportivii clubului nostru s-au situat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la categoria de 10 ani (felicitări lui Andrei Nicolaescu!) şi am intrat în posesia medaliei de bronz la categoria 12 ani (felicitări lui Ciprian Cazacu!).

Ne-am bucurat de surprizele sponsorilor şi de soare!

Am tras linie şi am spus: un eveniment reuşit!

               1   2   4

              5    6   8

Antrenori

mihail-marinth

 

MIHAIL MARIN

 

Mai mult

luiza-marinth

 

LUIZA MARIN

 

Mai mult

 

otilia-baciuth 

 

OTILIA BACIU

 

Mai mult

 

stefan-baciuth

 

STEFAN BACIU

 

Mai mult

 

vlad-jianuth

 

VLAD JIANU

 

Mai mult

 

Copyright © 2014 - 2016 Sah Club Mihail Marin. Toate drepturile rezervate.